درمان لکنت زبان کودکان | 5 توصیه مهم در رفع گرفتگی زبان …

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی آموزش زبان در 07 جولای 2018

در این نوشته می خواهیم درباره درمان لکنت زبان کودکان ( مهمان ناخوانده ای که ذهنمان را به شدت درگیر کرده است ) صحبت کنیم. والدین از من سوال می پرسند که قبلا فرزندم به راحتی حرف می زد و در حرف زدن مشکلی نداشته ، به یکباره و بصورت ناگهانی دچار گرفتگی زبان شده ، علت این لکنت زبان ناگهانی چیست ؟ چه راههایی برای رفع گرفتگی زبان کودکان وجود دارد ؟

این نوشته برای پاسخ به همین سوالات است. اگر فرزندی ( ۲ ساله ، ۳ ساله ، ۴ ساله تا ۶ ساله ) دارید و بدنبال درمان لکنت زبان او هستید ،  مطالعه این نوشته را به شما توصیه می کنم .در ادامه تعریفی از لکنت زبان کودکان داریم و علت لکنت زبان ناگهانی در کودکان را بررسی می کنیم.

لکنت زبان ناگهانی در کودکان چیست؟

لکنت اختلالی است در روانی گفتار ، که سبب وقوع وقفه های در گفتار کودک می شود. این وقفه ها به دلیل ندانستن واژگان و یا نحوه تلفظ انها نیست.

این مشکل می تواند انواع مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، کسی که لکنت دارد ، ممکن است یک صدا یا یک هجا را، به ویژه در ابتدای کلمه،  تکرار کند( صا صا صادق ). همچنین این وقفه ها می تواند به شکل  کشیده گویی  یک صدا مانند “س_____لام” دیده شود. گاهی اوقات لکنت شامل توقف کامل گفتار یا حذف صدا است. برخی از موارد گرفتگی زبان کودکان همراه با وقفه های مکرر ،  با صداهایی مانند “اه” یا “ام” دیده شود.

انواع و اشکال لکنت زبان در کودکان می تواند به شکل ۱- تکرار ۲- کشیده گویی ۳- گیر و یا توقف کامل دیده شود.

معمولا این کودکان تا قبل از لکنت ، براحتی حرف می زدند. یکی از ویژگیهای این مشکل گفتاری  ، عدم ثبات در شدت  آن است . این عدم ثبات هم در شدت و هم در کلمات دیده می شود. منظور از عدم ثبات در شدت این است که ممکن است در بازه هایی از زمان شدت لکنت خیلی کم و یا خیلی زیاد شود. منظور از عدم ثبات در کلمات این است که ممکن است در زمانهایی بر روی یک کلمه لکنت کند و در زمانهایی همان کلمه را براحتی بیان کند.

غالبا کودکان در محیط های پر استرس و یا در زمانهای ترس شدت بیشتری از لکنت را نشان می دهند.

بتدریج که فرد بزرگ می شود ممکن است شکل لکنت تغییر کند. لکنت در بزرگسالان همراه با ترس از صحبت کردن ، ترس از سخنرانی کردن ، ترس از مواجه شدن با غریبه ها و جنس مخالف است. در برخی از موارد فرد بزرگسالان دارای این مشکل ،  ممکن از حرف زدن اجتناب و امتناع کنند. برای نمونه در حالیکه جواب سوالی را می دانند برای کمتر حرف زدن ، اظهار به نداستن می کند.

 

اگر گرفتگی زبان در کودکان درمان نشود در بزرگسالی علاوه بر مشکلات گفتاری ، مشکلات مرتبط با احساسات و روان فرد نیز اضافه می شود. مشکلاتی مانند کم رویی ، اجتناب و..

 

علت لکنت زبان ناگهانی در کودکان

علت لکنت زبان ناگهانی در کودکان ، ناشناخته است. مطالعات اخیر نشان می دهد که ژنتیک در این اختلال نقش دارد. یکی از محرک های لکنت کودکان ،  ممکن است رشد مهارت های دستور زبان باشد. کودکان در سنین ۲ تا ۵ سالگی ، بسیاری از قواعد دستوری زبان را فرا می گیرند. این قواعد به کودکان کمک می کند تا  عبارتهای ناقص (“آبنبات مامانی”) را به جملات طولانی تر که نیاز به هماهنگی بیشتری برای تولید دارند تغییر بدهند (“مامان آب نبات در کوله پشتی من”).

کودکی که گرفتگی زبان دارد ، ممکن است ،  درست زمانیکه که شروع به تلاش برای ساخت جملات طولانی تر ،  همراه قواعد پیچیده تر کرده ،  به یکباره دچار گرفتگی زبان شده باشد. در دورانی که بصورت تک کلمه و یا جملات دو کلمه صحبت می کرد ،  هیچ گونه علائمی از لکنت را بروز نکرده باشد

در واقع دلایل بروز گرفتگی زبان در کودکان، تا کنون بطور دقیق روشن نشده‌ است.  اما آنچه تا حدودی مشخص است ،آن است که علت گرفتگی زبان ، معلول علت بدنی، عاطفی ، اجتماعی و یا ترکیب این عوامل است.

برخی از کودکان بدلیل فشارها و ناراحتیهای روحی  دچار این مشکل گفتاری می شوند.  اما تشخیص اینکه آیا اینگونه ناراحتیهای روانی علت گرفتگی زبان است و یا گرفتگی زبان خود حاصل حالات و فشارهای ناشی از اختلالات روانی است، بسیار مشکل است. اگر چه در مورد علت لکنت زبان در کودکان  توافق عمومی وجود ندارد ، اما در مورد روشهای درمان و درمان لکنت متخصصین گفتار درمانی توافق عمومی دارند.

ژنتیک ، رشد گفتار و زبان ، عوامل عاطفی ، اجتماعی و یا ترکیب آنها می تواند در بروز این مشکل گفتاری تاثیر گذار باشند.

 

سن وقوع لکنت کودکان

لکنت  ممکن است در هر سنی بروز کند. به طور معمول سن بروز آن در سنین ۲ تا ۶ سالگی است . اگرچه در زمانیکه کودکان در حال یادگیری حرف زدن هستند احتمال وقوع بیشتر است. وقوع آن ،  در پسرها بیشتر از دختران است. این اختلال گفتاری معمولا بین سنین دو تا ۶ سالگی بصورت ناگهانی در گفتار کودک دیده می شود.  شاید علت آنکه افراد به جای واژه”  لکنت ” از ” لکنت زبان ناگهانی” استفاده می کنند همین امر ناگهانی بودن آن است.

 

۵ توصیه برای درمان لکنت زبان در کودکان  :

رفع گرفتگی زبان در کودکان

 

همانطور که گفتیم  گرفتگی زبان یک اختلال گفتاری است و تنها متخصص جهت درمان لکنت زبان کودکان آسیب شناس گفتار و زبان ( گفتار درمانگر ) می باشد. در واقع اگر من بخواهیم بهترین روش درمان لکنت زبان کودکان را بگویم باید بگویم مراجعه به گفتار درمانی است.

مدت زمانی که  از شروع الکنت گذشته است در درمان آن بسیار مهم است .  هرچقدر زودتر به آسیب شناس گفتار و زبان مراجعه کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. لیست مراکز گفتار درمانی کشور را ببینیبد و متناسب با محل خود به مرکز گفتاردرمانی مورد نظر مراجعه کنید.تا شروع جلسات گفتار درمانی نکات زیر را جهت رفع لکنت زبان کودکان  و یا کاهش ان در خانه رعایت کنید.

در پایین ۶ توصیه مهم برای درمان لکنت زبان کودکان  ۲ ساله ، ۳ ساله ، ۴ ساله تا ۶ ساله ذکر شده که رعایت آنها کمک بسیار بزرگی به در درمان لکنت زبان در کودکان دارد.

 

۱- نگرانی خود را کم کنید

نگرانی والدین و تلاش آنها برای رفع این مشکل گفتاری ،  موجب افزایش حساسیت و نگرانی کودک می‌شود. این نگرانی سبب آگاهی کودک از گرفتگی زبانش می شود.  در صورتی که کودک نسبت به مشکل گفتاری اش حساس شود، مشکلات او در صحبت کردن تشدید خواهد شد. ( فراموش نکنیم که این قبیل قفل ها و گرفتگی ها  امری ارادی نیست). همچنین سعی کنید با آرامش کامل به حرفهای گوش کنید و به شیوه گفتار او توجه ای نکنید.

۲- هنگام صحبت کردن با او تماس چشمی داشته باشید

این نکته بسیار مهم است که هنگام که کودکتان در حال صحبت کردن است کاملا عادی به چشمان او نگاه کنید و حتی اگر لکنت کرد تماس چشمی خود را با او حفظ کنید.

۳- وسط حرفهای کودک نپرید بگذارید.

به او کمک نکنید ، وسط حرفهای او نپرید و اجازه بدهید تا خودش حرفهایش را تمام کند. ( حتی ذر حینی که روی یک کلمه گیر دارد. )

۴- هرگز به او نگویید که چه کار کند تا لکنت نداشته باشد

تا مراجعه به آسیب شناس گفتار و زبان  ( گفتار درمانگر ) از هرگونه اقدام خود درمانی برای کودک خود پرهیز کنید. عباراتی نظیر یواش، آهسته، نفس عمیق بکش، آرام تر صحبت کن نه تنها کمکی به کودکتان نمی کند بلکه سبب آگاهی کودک از لکنتش و شدیدتر شدن لکنت می شود.

۵- فعالیتهای غیر گفتاری کودکتان را بیشتر  کنید

کودک را در فعالیت هایی که به خوبی از عهده آن ها بر می آید شرکت دهید و توانایی های او را تشویق کنید. این فعالتها می توانند نقاشی کشیدن ، رقصیدن و غیره باشند.

 

روشهای مطرح شده در درمان لکنت زبان کودکان

 1. دارو درمانی
 2. گفتار درمانی
 3. شبیه سازی ذهن – درمان قطعی – درمان تضمینی!!

۱-دارو درمانی

تاکنون داروهایی برای درمان لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان معرفی شده اند . با این حال تاکنون هیچ دارویی تاثیری اساسی بر درمان لکنت زبان نداشته است. در نوشته پایین بطور مفصل در این باره صحبت کردیم در صورت تمایل این نوشته را بخوانید.

 

۲-گفتار درمانی

آسیب شناس گفتار و زبان ( گفتار درمانگر ) در ابتدا با مشاهده و تحلیل وضعیت گفتاری کودک و محیط خانواده سعی در فراهم کردن محیطی ایده آل برای رفع گرفتگی زبان کودک می کند.

اگر کودک در هماهنگی گفتار و تنفس مشکل داشت با آموزش تمریناتی به او در این مهم کمک می کند. سپس سعی در آموزش شیوه ای می کند که کودک در آن کمترین گرفتگی را داشته باشد. ( تکنیک هایی بسیار متفاوتی برای روان و راحت حرف زدن وجود دارند. اینکه چه تکنیکی و چه شیوه ای برای کودک  مفید است توسط گفتاردرمانگر مشخص می شود ) .

تکنیک های گفتار درمانی عین سادگی در درمان لکنت زبان کودکان  بسیار موثر هستند.  اولین وظیفه آسیب شناس گفتار و زبان این است که بهترین شیوه و تکنیکهای درمانی را متناسب با وضعیت کودک و بزرگسال طرح ریزی کند. در اینجا لیستی از معمول ترین تکنیک های گفتار درمانی  را آورده ایم .

 • slow rate ( کاهش سرعت گفتار از طریق تکنیک های گفتار درمانی )
 • light hit ( تماس نرم ملایم یک تکنیک حرفه ای که توسط آسیب شناس گفتار و زبان به کودکان آموزش داده می شود. )
 • easy start ( شروع آسان ، بخصوص برای کودکانی که در شروع کلمات مشکل دارند مفید است. )
 • pausing ( مکث ، یک تکنیک موثر که برای برخی از انواع گرفتگی زبان مفید است.)
 • stretch ( برخی از کودکان بخصوص در شروع درمان نیازمند استفاده از این تکنیک برای کسب روانی گفتار هستند .)
 • ,..

تکنیک هایی بسیار متفاوتی برای درمان لکنت زبان کودکان وجود دارد. اینکه چه تکنیکی و چه شیوه ای برای روان حرف زدن کودک  مفید است توسط گفتاردرمانگر مشخص می شود.

۳- ادعای رفع گرفتگی زبان کودکان با شبیه سازی ذهن

افرادی که گرفتگی زبان  دارند و یا فرزندشان را گرفتار در این مشکل می بینند ، لحظات بدی را می گذارنند و برای رفع گرفتگی زبان و درمان آن دست به هر اقدامی ممکنی می زنند. والدین این کودکان برای درمان لکنت زبان کودکشان ، حاضر به پرداخت هزینه های زیادی هستند. هر جا پول هست افراد سودجو و کلاهبردار نیز پیدا می شود.

کلاهبرداری با عناوین نظیر “درمان قطعی لکنت زبان کودکان ” “درمان لکنت زبان کودکان با شبیه سازی ذهن” و..

اگر چه خوشبختانه در اکثر کشورهای توسعه یافته ، بساط چنین افرادی که از نگرانی و درد دیگران سو استفاده کرده  جمع شده است.  اما متاسفانه سیر اکتشاف چنین روشهایی با عناوینی جدید و درون مایه تهی مانند شبیه سازی ذهن ، برنامه نویسی ذهن و.. در کشورمان ایران همچنان به راه است. آن هم توسط کسانی که تفاوت آشکار ترین اختلالات گفتاری را نمی دانند.

فریب چنین ادعاهای واهی را نخورید درمان گرفتگی زبان در کودکان و بزرگسالان در تمام دنیا توسط آسیب شناس گفتار و زبان ( گفتار درمانگر ) با تعرفه مشخص انجام می شود و نه مخترعان روشهای ساختگی و پوچ با هزینه های میلیونی..

 

برای رفع گرفتگی زبان کودکان به کجا مراجعه کنم ؟

متاسفانه پس وقوع لکنت زبان در کودکان ، بسیاری از والدین برای رفع گرفتگی زبان فرزندانشان به نزد متخصصین غیر مرتبط می روند و در طی این مسیر فرصت بسیار ارزشمندی را از دست می دهند . باید بگویم گرفتگی زبان یک اختلال گفتاری است که نه منشا روانشناسی دارد و نه منشا آناتومیکی ، این اختلال ممکن است به دلایل مختلفی بوقوع بپیوندد . در هر صورت رفع گرفتگی زبان  و هر اختلال گفتاری دیگری توسط آسیب شناس گفتار و زبان ( گفتاردرمانگر ) انجام می شود. ما در اینجا لیستی از بهترین مراکز گفتاردرمانی سراسر کشور را جمع آوری کردیم که می توانید نزد آنها مراجعه کنید.

طرح سوال در رابطه با درمان لکنت زبان کودکان

ما سعی کردیم که در وب سایت هوش کالا ، بطور خلاصه و ساده اکثر سوالات شما در رابطه با این مشکل گفتاری نا خوشایند را پاسخ بدهیم. اگر هنوز در رابطه با گرفتگی زبان کودکان ، در تمامی سنین ۲ ساله تا ۷ ساله سوالی دارید. حتما در پایین همین برگه در قسمت نظرات سوال خود را از ما بپرسید. تا می توانید سوال بپرسید!. در طرح سوالات خود از ذکر جزئیات غافل نشوید. تیم هوش کالا تلاش می کند که سوال شما را توسط آسیب شناس گفتار و زبان متبحر در این زمینه ظرف چند ساعت تا حداکثر دو روز پاسخ دهد.

Article source: https://hushkala.com/stutter-child/

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه معتبر آموزشی زبان انگلیسی انگلیش وی (راه انگلیسی) english way بسته ی استثنایی آزمون آیلتس IELTS tests اورجینال نرم افزار آموزش نوشتن لانگ من longman writing coach پکیج استثنایی آیلتس IELTS
     

اورجینال
مجوز 14/25365412

شماره مجوز: 155/82062

اورجینال
شماره مجوز 58923675295210395

اورجینال
شماره مجوز: 155/82062

     
12,000 تومان خرید مجموعه معتبر آموزشی زبان انگلیسی انگلیش وی (راه انگلیسی) english way 15,000 تومان خرید بسته ی استثنایی آزمون آیلتس IELTS tests اورجینال 9,000 تومان خرید نرم افزار آموزش نوشتن لانگ من longman writing coach 16,500 تومان خرید پکیج استثنایی آیلتس IELTS
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش زبان انگلیسی در خواب و رویا آموزش زبان انگلیسی توسط نرم افزار tell me more آموزش زبان انگلیسی efu آموزش زبان کودکان اورجینال Magic English- جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     

توسط ضمیر نا خودآگاه

آموزش زبان انگلیسی توسط نرم افزار معروف tell me more performance

آموزش زبان انگلیسی efu

بهترین هدیه برای خردسالان استفاده از کارتون با شرکت شخصیت های محبوب کارتونی

     
18,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی در خواب و رویا 28,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی توسط نرم افزار tell me more 25,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی efu 25,000 تومان خرید آموزش زبان کودکان اورجینال Magic English- جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
کامل ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی English Today - جدید و دارای گارانتی - اورجینال مکالمه زبان انگلیسی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال مجموعه سریال آموزش زبان انگلیسی اکسترا Extra - جدید و دارای گارانتی - اورجینال Follow Me Learning - آموزش زبان انگلیسی فالو می - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     

کامل ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی English Today

مکالمه زبان انگلیسی

سریال آموزش زبان EXTR@-TV

آموزش زبان انگلیسی به شیوه فالو می

     
25,000 تومان خرید کامل ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی English Today - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید مکالمه زبان انگلیسی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید مجموعه سریال آموزش زبان انگلیسی اکسترا Extra - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید Follow Me Learning - آموزش زبان انگلیسی فالو می - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
جدیدترین مجموعه آموزش کامل زبان انگلیسی در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال نرم افزار آموزش کامل الفبای انگلیسی (ویژه کودکان 2 تا 6 سال) - جدید و دارای گارانتی آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه - جدید و دارای گارانتی آموزش زبان انگلیسی سطح 1و2 به روش کانون زبان ایران- جدید و دارای گارانتی
     

آموزش زبان انگلیسی در خواب

آلفابلاک یک برنامه تلویزیونی برای کودکان در سنین بین2تا 6 سال

پکیج حرفه ای آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه- اورجینال

کانون زبان ایران یک نهاد پیشرو و معتبر در آموزش زبان های خارجی

     
25,000 تومان خرید جدیدترین مجموعه آموزش کامل زبان انگلیسی در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال 25,000 تومان خرید نرم افزار آموزش کامل الفبای انگلیسی (ویژه کودکان 2 تا 6 سال) - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی سطح 1و2 به روش کانون زبان ایران- جدید و دارای گارانتی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش زبان لاتین رزتا استون - جدید و دارای گارانتی Rosetta Stone Italian - جدید و دارای گارانتی آموزش زبان ایتالیایی رزتا استون - جدید و دارای گارانتی آموزش زبان انگلیسی لهجه بریتیش با تلفظ - جدید و دارای گارانتی
     

در سه سطح آموزشی
به همراه تمامی و جدیدترین نسخه های رزتا استون

آموزش زبان ایتالیایی با نرم افزار رزتا استون

در پنج سطح آموزشی
به همراه تمامی و جدیدترین نسخه های رزتا استون

در پنج سطح آموزشی
به همراه تمامی و جدیدترین نسخه های رزتا استون

     
25,000 تومان خرید آموزش زبان لاتین رزتا استون - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید Rosetta Stone Italian - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید آموزش زبان ایتالیایی رزتا استون - جدید و دارای گارانتی 25,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی لهجه بریتیش با تلفظ - جدید و دارای گارانتی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
504 واژه ی ضروری انگلیسی/اورجینال 504 واژه ی ضروری انگلیسی/اورجینال دیکشنری لانگمن 5 LONGMAN / اورجینال آموزش زبان عربی رزتا استون / اورجینال
     

کتاب 504 واژه ی کاملا ضروری بهمراه فایل های صوتی به زبان فارسی و انگلیسی

کتاب 504 واژه ی کاملا ضروری بهمراه فایل های صوتی به زبان فارسی و انگلیسی

16500 مثال بر اساس واقعیت و طبیعت زبان انگلیسی به همراه 1 میلیون مثال اضافه

بهترین و پر طرفدارترین نرم افزار آموزش زبان

     
13,900 تومان خرید 504 واژه ی ضروری انگلیسی/اورجینال 13,900 تومان خرید 504 واژه ی ضروری انگلیسی/اورجینال 14,800 تومان خرید دیکشنری لانگمن 5 LONGMAN / اورجینال 13,800 تومان خرید آموزش زبان عربی رزتا استون / اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
مجموعه دیکشنری ها + نارسیس / اورجینال Magc English ( مجموعه آموزش زبان انگلیسی کودکان )اورجینال مجموعه اورجینال آموزش زبان English Today مجموعه آموزش زبان انگلیسی آسان و همراه به صورت اورجینال
     

مجموعه عظیم و بی نظیر دیکشنری و مترجم های 2013

3 دی وی دی
بهترین هدیه برای کودکان باهوش ایرانی !

بزرگترین مجموعه آموزشی زبان انگلیسی دنیا English Today

مجموعه آموزش زبان انگلیسی آسان و همراه به صورت اورجینال

     
13,800 تومان خرید مجموعه دیکشنری ها + نارسیس / اورجینال 17,800 تومان خرید Magc English ( مجموعه آموزش زبان انگلیسی کودکان )اورجینال 26,800 تومان خرید مجموعه اورجینال آموزش زبان English Today 25,000 تومان خرید مجموعه آموزش زبان انگلیسی آسان و همراه به صورت اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 ، 2 ، 3 || در یک پکیج اورجینال آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 ، 2 در یک پکیج اورجینال بهترین روش برای آمادگی آموزش زبان آیتلس(IELTS) :..: آموزش کامل زبانهای زنده دنیا با روش رزتا استون :..:
     

آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 ، 2 ، 3 || در یک پکیج اورجینال

آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 ، 2 در یک پکیج اورجینال

بهترین روش برای آمادگی آموزش زبان آیتلس(IELTS)

دارای بهترین متد آموزش زبان های مختلف

     
15,800 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 ، 2 ، 3 || در یک پکیج اورجینال 15,800 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی نصرت 1 ، 2 در یک پکیج اورجینال 7,000 تومان خرید بهترین روش برای آمادگی آموزش زبان آیتلس(IELTS) 22,000 تومان خرید :..: آموزش کامل زبانهای زنده دنیا با روش رزتا استون :..:
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش کامل زبان انگلیسی رزتا استون - Rosetta Stone - در ۵ سطح یادگیری 26 زبان مختلف دنیا به شیوه رزتا استون rosseta stone آموزش کامل زبان انگلیسی رزتا استون آموزش زبان انگلیسی تل می مور/اورجینال
     

بهترین متد آموزش زبان در دنیا

یادگیری بیش از 26 زبان زنده دنیا ، بهترین و پرطرفدارترین آموزش زبان دنیا

رزتااستون سریعترین روش برای یادگیری یک زبان جدید

نرم افزاری فوق حرفه ای و قدرتمند در زمینه آموزش زبان انگلیسی

     
24,000 تومان خرید آموزش کامل زبان انگلیسی رزتا استون - Rosetta Stone - در ۵ سطح 26,000 تومان خرید یادگیری 26 زبان مختلف دنیا به شیوه رزتا استون rosseta stone 22,000 تومان خرید آموزش کامل زبان انگلیسی رزتا استون 20,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی تل می مور/اورجینال
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
نرم افزار آموزش کامل الفبای انگلیسی (ویژه کودکان 2 تا 6 سال) - اورجینال آموزش کامل زبان انگلیسی به شیوه کانون زبان ایران - اورجینال French rosetta Stone آموزش زبان انگلیسی رزتا استون - Rosetta Stone - در ۵ سطح
     

آلفابلاک یک برنامه تلویزیونی برای کودکان در سنین بین2تا 6 سال

کانون زبان ایران یک نهاد پیشرو و معتبر در آموزش زبان های خارجی

یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای آموزش زبان شناخته شده در جهان

**بهترین متد آموزش زبان در دنیا**

     
15,000 تومان خرید نرم افزار آموزش کامل الفبای انگلیسی (ویژه کودکان 2 تا 6 سال) - اورجینال 16,000 تومان خرید آموزش کامل زبان انگلیسی به شیوه کانون زبان ایران - اورجینال 26,000 تومان خرید French rosetta Stone 22,000 تومان خرید آموزش زبان انگلیسی رزتا استون - Rosetta Stone - در ۵ سطح
     
     

دیدگاهتان را بنویسید