درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در …

نوشته شده در موضوع خرید اینترنتی آموزش زبان در 17 مه 2018

درمان لکنت زبان – در این نوشته می خواهیم درباره لکنت زبان کودکان ( مهمان ناخوانده ای که ذهنمان را به شدت درگیر کرده است ) صحبت کنیم. والدین از من سوال می پرسند که قبلا فرزندم به راحتی حرف می زد و در حرف زدن مشکلی نداشته ، به یکباره و بصورت ناگهانی دچار گرفتگی زبان شده ، علت این لکنت زبان ناگهانی چیست ؟ چه راههایی برای درمان لکنت زبان کودکان وجود دارد ؟ این نوشته برای پاسخ به همین سوالات است. اگر فرزندی ( ۲ ساله ، ۳ ساله ، ۴ ساله تا ۶ ساله ) دارید که لکنت زبان دارد و بدنبال درمان قطعی لکنت زبان فرزندتان هستید مطالعه این نوشته را به شما توصیه می کنم .در ادامه تعریفی از لکنت زبان کودکان داریم و علت لکنت زبان ناگهانی در کودکان را بررسی می کنیم.

لکنت زبان ناگهانی در کودکان چیست؟

لکنت ( گرفتگی زبان ) اختلالی است روانی ( روان و سلیس بودن ) گفتار است. لکنت کودکان ( گرفتگی زبان کودکان ) می تواند انواع مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، کسی که لکنت دارد ، ممکن است یک صدا یا یک هجا را، به ویژه در ابتدای کلمه،  تکرار کند( صا صا صادق ). همچنین لکنت زبانش ممکن است  به شکل  طولانی شدن یک صدا مانند “س_____لام” مشهود باشد. گاهی اوقات لکنت شامل توقف کامل گفتار یا حذف صدا است. برخی از موارد گرفتگی زبان کودکان همراه با وقفه های مکرر ،  با صداهایی مانند “اه” یا “ام” دیده شود.

معمولا این کودکان تا قبل لکنت ، براحتی حرف می زدند. یکی از ویژگیهای لکنت زبان ، عدم ثبات آن است . این عدم ثبات هم در شدت و هم در کلمات دیده می شود. منظور از عدم ثبات در شدت این است که ممکن است در بازه هایی از زمان شدت لکنت خیلی کم و یا خیلی زیاد شود. منظور از عدم ثبات در کلمات این است که ممکن است در زمانهایی بر روی یک کلمه لکنت کند و در زمانهایی همان کلمه را براحتی بیان کند.

بتدریج که فرد بزرگ می شود ممکن است شکل لکنت تغییر کند اما همچنان این مهمان ناخوانده را همراه با خود دارد. لکنت در بزرگسالان همراه با ترس از صحبت کردن ، ترس از سخنرانی کردن ، ترس از مواجه شدن با غریبه ها و جنس مخالف است. در برخی از موارد فرد بزرگسال دارای لکنت زبان ممکن از حرف زدن اجتناب و امتناع کند. در حالیکه جواب سوالی را می داند برای کمتر حرف زدن ، اظهار به نداستن می کند.

علت لکنت زبان ناگهانی در کودکان

علت لکنت زبان ناگهانی در کودکان ، ناشناخته است. مطالعات اخیر نشان می دهد که ژنتیک در این اختلال نقش دارد. یکی از محرک های لکنت کودکان ،  ممکن است رشد مهارت های دستور زبان باشد. کودکان در سنین ۲ تا ۵ سالگی ، بسیاری از قواعد دستوری زبان را فرا می گیرند. این قواعد به کودکان کمک می کند تا  عبارتهای ناقص (“آبنبات مامانی”) را به جملات طولانی تر که نیاز به هماهنگی بیشتری برای تولید دارند تغییر بدهند (“مامان آب نبات در کوله پشتی من”).

کودکی که دارای گرفتگی زبان ( لکنت زبان ) است ، ممکن است در دورانی که بصورت تک کلمه و یا جملات دو کلمه صحبت می کرد ،  هیچ گونه علائمی از لکنت را بروز نکرده باشد و درست زمانیکه که شروع به تلاش برای ساخت جملات طولانی تر ،  همراه قواعد پیچیده تر کرده ،  به یکباره دچار لکنت زبان و گرفتگی زبان شده باشد.

پس از اینکه  لکنت شروع شد ، عوامل دیگری ممکن است باعث افزایش لکنت زبان شوند. به عنوان مثال، کودکانی که خیلی زود ناامید و خسته می شوند ممکن است تنس ( سفتی عضلات )  بیشتری را در عضلاتشان در هنگام لکنت تجربه کنند . چنین تنش هایی ممکن است در درازمدت ، شدت لکنت را بیشتر کنند.

عکس العمل شنوندگان به لکنت (به عنوان مثال، اذیت کردن ، مسخره کردن و.. ) می تواند مشکلات روانی فرد دارای لکنت را ، بیشتر کند.

 

در واقع دلایل بروز گرفتگی زبان  در کودکان، تا کنون بطور دقیق روشن نشده‌ است.  اما آنچه تا حدودی مشخص است ،آن است که علت گرفتگی زبان   ، معلول علت بدنی، عاطفی ، اجتماعی و یا ترکیب این عوامل است. برخی از کودکان بدلیل فشارها و ناراحتیهای روحی  دچار لکنت زبان می شوند.  اما تشخیص اینکه آیا اینگونه ناراحتیهای روانی علت گرفتگی زبان  است و یا گرفتگی زبان خود حاصل حالات و فشارهای ناشی از اختلالات روانی است، بسیار مشکل است. اگر چه در مورد علت لکنت توافق عمومی وجود ندارد ، اما در مورد روشهای درمان و درمان لکنت متخصصین گفتار درمانی توافق عمومی دارند.

 

سن وقوع لکنت کودکان (گرفتگی زبان کودکان )

لکنت  ممکن است در هر سنی بروز کند. اگرچه در زمانیکه کودکان در حال یادگیری حرف زدن هستند احتمال وقوع بیشتر است. وقوع لکنت ،  در پسرها بیشتر از دختران است. این اختلال گفتاری معمولا بین سنین دو تا ۶ سالگی بصورت ناگهانی در گفتار کودک دیده می شود.  شاید علت آنکه افراد به جای واژه”  لکنت ” از ” لکنت زبان ناگهانی” استفاده می کنند همین امر ناگهانی بودن آن است.

 

علائم لکنت زبان کودکان :

همانطور که قبلا گفتیم لکنت زبان در کودکان ۲ ساله تا کودکان ۶ ساله دارای علائمی نظیر تکرار ، کشیده گویی و قفل است. که در اینجا توضیح مختصری درباره هر کدام می دهیم.

تکرار: کودک صدا یا هجا و یا کل کلمه را تکرار می کند. تکرار صدا می تواند اینگونه باشد : م م ما مان بیا . تکرار هجا می تواند اینگونه باشد : ما ما ما ما مان بیا . و تکرار کلمه اینگونه است: مامان مامان مامان بیا.

کشیده گویی: کودک در واکه های فارسی ( آ ، ای ،او ..) در کلمات را بصورت کشیده می گوید. ( کشیده گویی غیر معمول ). بیــــــــــــــــــــــــسکویت میخام نمونه از کشیده گویی هنگام لکنت زبان می تواند باشد.

قفل: در این حالت در فعالیت عضلات تلفظی چند ثانیه توقف و سکون بوجود می‌آید و کودک دچار وقفه ای در تلفظ می شود.  و ادای کلمه همراه با فشار، کوشش و حرکات خاصی است. کودک مبتلا به این لکنت برای ادای کلمه ممکن است شدیداً به خود فشار آورد.

توصیه هایی برای  درمان لکنت زبان در کودکان  :

همانطور که گفتیم لکنت زبان و گرفتگی زبان یک اختلال گفتاری است و تنها متخصص جهت درمان لکنت زبان آسیب شناس گفتار و زبان ( گفتار درمانگر ) می باشد. در واقع اگر من بخواهیم بهترین روش درمان لکنت زبان را بگویم باید بگویم مراجعه به گفتار درمانی است. مدت زمان شروع لکنت بسیار مهم است ( چقدر از شروع لکنت گذشته است ).  هرچقدر زودتر به آسیب شناس گفتار و زبان مراجعه کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت. لیست مراکز گفتار درمانی کشور را ببینیبد و متناسب با محل خود به مرکز گفتاردرمانی مورد نظر مراجعه کنید.تا شروع جلسات گفتار درمانی نکات زیر را جهت رفع لکنت زبان و یا کاهش ان در خانه رعایت کنید.

در پایین ۶ توصیه مهم برای درمان لکنت زبان کودک ۲ ساله ، ۳ ساله ، ۴ ساله تا ۶ ساله ذکر شده که رعایت آنها کمک بسیار بزرگی به

 

۱- نگرانی خود را کم کنید

نگرانی والدین و تلاش آنها برای رفع لکنت زبان موجب ایجاد حساسیت و نگرانی کودک می‌شود ، و این نگرانی سبب آگاهی کودک از گرفتگی زبانش می شود.  در صورتی که کودک نسبت به مشکل گفتاری اش حساس شود، مشکلات او در صحبت کردن تشدید خواهد شد. ( فراموش نکنیم که این قبیل قفل ها و گرفتگی ها  امری ارادی نیست). همچنین سعی کنید با آرامش کامل به حرفهای گوش کنید و به شیوه گفتار او توجه ای نکنید.

۲- هنگام صحبت کردن با او تماس چشمی داشته باشید

این نکته بسیار مهم است که هنگام که کودکتان در حال صحبت کردن است کاملا عادی به چشمان او نگاه کنید و حتی اگر لکنت کرد تماس چشمی خود را با او حفظ کنید.

۳- وسط حرفهای کودک نپرید بگذارید.

به او کمک نکنید ، وسط حرفهای او نپرید و اجازه بدهید تا خودش حرفهایش را تمام کند. ( حتی با لکنت زبان)

۴- هرگز به او نگویید که چه کار کند تا لکنت نداشته باشد

تا مراجعه به آسیب شناس گفتار و زبان  ( گفتار درمانگر ) از هرگونه اقدام خود درمانی برای کودک خود پرهیز کنید. عباراتی نظیر یواش، آهسته، نفس عمیق بکش، آرام تر صحبت کن نه تنها کمکی به کودکتان نمی کند بلکه سبب آگاهی کودک از لکنتش و شدیدتر شدن لکنت می شود.

۵- فعالیتهای غیر گفتاری کودکتان را بیشتر  کنید

کودک را در فعالیت هایی که به خوبی از عهده آن ها بر می آید شرکت دهید و توانایی های او را تشویق کنید. این فعالتها می توانند نقاشی کشیدن ، رقصیدن و غیره باشند.

 

روشهای شایع در درمان لکنت زبان

  • دارو درمانی
  • گفتار درمانی
  • شبیه سازی ذهن – درمان قطعی – درمان تضمینی!!

دارو درمانی در لکنت زبان

تاکنون داروهایی برای درمان لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان معرفی شده اند . با این حال تاکنون هیچ دارویی تاثیری اساسی بر درمان لکنت زبان نداشته است. در نوشته پایین بطور مفصل در این باره صحبت کردیم در صورت تمایل این نوشته را بخوانید.

 

گفتار درمانی در درمان لکنت زبان کودکان و بزرگسالان

آسیب شناس گفتار و زبان ( گفتار درمانگر ) در ابتدا با مشاهده و تحلیل وضعیت گفتاری کودک و محیط خانواده سعی در فراهم کردن محیطی ایده آل برای رفع گرفتگی زبان کودک می کند. اگر کودک در هماهنگی گفتار و تنفس مشکل داشت با آموزش تمریناتی به او در این مهم کمک می کند. سپس سعی در آموزش شیوه ای می کند که کودک در آن کمترین لکنت را داشته باشد( تکنیک هایی بسیار متفاوتی برای روان و راحت حرف زدن وجود دارند اینکه چه تکنیکی و چه شیوه ای برای فرد دارای بکنت مفید است توسط گفتاردرمانگر مشخص می شود ) . تکنیک های گفتار درمانی عین سادگی در درمان لکنت زبان کودکان و درمان لکنت زبان بزرگسالان بسیار موثر هستند.  اولین وظیفه آسیب شناس گفتار و زبان این است که بهترین شیوه و تکنیکهای درمانی را متناسب با وضعیت کودک و بزرگسال طرح ریزی کند. در اینجا لیستی از معمول ترین تکنیک های گفتار درمانی در لکنت زبان را آورده ایم .

  • slow rate
  • light contact
  • easy start
  • pausing
  • stretch
  • ,..

 

درمان قطعی لکنت زبان کودکان – شبیه سازی ذهن

افرادی که گرفتگی زبان  دارند و یا فرزندشان را گرفتار در این مشکل می بینند ، لحظات بدی را می گذارنند و برای رفع گرفتگی زبان و درمان آن دست به هر اقدامی ممکنی می زنند و حاضر هستند هزینه های زیادی در این راه  پرداخت کنند. هر جا پول هست افراد سودجو و کلاهبردار نیز پیدا می شود. کلاهبرداری با عنوانین نظیر “درمان قطعی لکنت زبان کودکان ” “درمان لکنت زبان با شبیه سازی ذهن” و.. اگر چه خوشبختانه در اکثر کشورهای توسعه یافته ، بساط چنین افرادی که از نگرانی و درد دیگران سو استفاده کرده و با طرح ادعاهای واهی نظیر درمان قطعی لکنت زبان با روش A  و یا درمان تضمینی لکنت زبان با روش A2 و.. سعی در خالی کردن جیب مراجعان دارند جمع شده است.  اما متاسفانه سیر اکتشاف چنین روشهایی با عناوینی جدید و درون مایه تهی مانند شبیه سازی ذهن ، برنامه نویسی ذهن و.. در کشورمان ایران همچنان به راه است. آن هم توسط کسانی که تفاوت آشکار ترین اختلالات گفتاری را نمی دانند.

فریب چنین ادعاهای واهی را نخورید درمان گرفتگی زبان در کودکان و بزرگسالان در تمام دنیا توسط آسیب شناس گفتار و زبان ( گفتار درمانگر ) با تعرفه مشخص انجام می شود و نه مخترعان روشهای ساختگی و پوچ با هزینه های میلیونی..

 

 

 

 

فیلم معرفی روشهای درمان لکنت زبان کودکان

در این فیلم درباره انواع راههکارهای درمان لکنت زبان بطور خلاصه صحبت شده است. در اصل این فیلم گزارشی است از صداوسیما درباره اولین سمپوزیوم لکنت زبان ایران ، شما را به دیدن این ویدیو دعوت می کنم.

 

 

برای رفع گرفتگی زبان به کجا مراجعه کنم ؟

متاسفانه پس وقوع لکنت زبان در کودکان ، بسیاری از والدین برای رفع گرفتگی زبان فرزندانشان به نزد متخصصین غیر مرتبط می روند و در طی این مسیر فرصت بسیار ارزشمندی را از دست می دهند . باید بگویم گرفتگی زبان یک اختلال گفتاری است نه منشا روانشناسی دارد و نه منشا آناتومیکی ، این اختلال ممکن است به دلایل مختلفی بوقوع بپیوندد . در هر صورت رفع گرفتگی زبان  و هر اختلال گفتاری دیگری توسط آسیب شناس گفتار و زبان ( گفتاردرمانگر ) انجام می شود. ما در اینجا لیستی از بهترین مراکز گفتاردرمانی سراسر کشور را جمع آوری کردیم که می توانید نزد آنها مراجعه کنید.

Article source: https://hushkala.com/stutter-child/

               
N1484665897 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1477488603 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1477468907 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1477465472 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
بسته حرفه ای آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه کاملترین پکیج مکالمه زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته - اورجینال آموزش زبان برای کودکان(یادگیری آسان زبان) - اورجینال مجموعه سریال آموزش زبان انگلیسی اکسترا Extra - اورجینال
     

بسته اختصاصی آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه

کاملترین پکیج مکالمه زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

آموزش زبان برای کودکان(یادگیری آسان زبان)

سریال آموزش زبان EXTR@-TV

     
15,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 16,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 20,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 15,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1477465409 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1476379889 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1476365741 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1476177745 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
Follow Me Learning - آموزش زبان انگلیسی فالو می - اورجینال جدیدترین مجموعه آموزش کامل زبان انگلیسی در خواب - اورجینال نرم افزار آموزش کامل الفبای انگلیسی (ویژه کودکان 2 تا 6 سال) - اورجینال آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه - اورجینال
     

آموزش زبان انگلیسی به شیوه فالو می

آموزش زبان انگلیسی در خواب

آلفابلاک یک برنامه تلویزیونی برای کودکان در سنین بین2تا 6 سال

پکیج حرفه ای آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه- اورجینال

     
15,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 15,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1476173475 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1475691540 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1475478403 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1474864445 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
آموزش زبان انگلیسی سطح 1و2 به روش کانون زبان ایران - اورجینال آموزش زبان انگلیسی Tell Me More - اورجینال آموزش زبان انگلیسی لهجه بریتیش با تلفظ - اورجینال کتابهای معلم اینترچنج Interchange teacher`s book بصورت پی دی اف - اورجینال
     

کانون زبان ایران یک نهاد پیشرو و معتبر در آموزش زبان های خارجی

آموزش زبان انگلیسی Tell Me More - جدید و کامل - اورجینال

در پنج سطح آموزشی
به همراه تمامی و جدیدترین نسخه های رزتا استون

همراه با گارانتی

     
25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 24,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 15,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1450157370 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1450086517 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1450071735 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1450071340 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
آموزش زبان کودکان اورجینال Magic English- جدید و دارای گارانتی - اورجینال کامل ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی English Today - جدید و دارای گارانتی - اورجینال مکالمه زبان انگلیسی - جدید و دارای گارانتی - اورجینال مجموعه سریال آموزش زبان انگلیسی اکسترا Extra - جدید و دارای گارانتی - اورجینال
     

بهترین هدیه برای خردسالان استفاده از کارتون با شرکت شخصیت های محبوب کارتونی

کامل ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی English Today

مکالمه زبان انگلیسی

سریال آموزش زبان EXTR@-TV

     
25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1450071294 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1449819902 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1449817551 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1449740226 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
Follow Me Learning - آموزش زبان انگلیسی فالو می - جدید و دارای گارانتی - اورجینال جدیدترین مجموعه آموزش کامل زبان انگلیسی در خواب - جدید و دارای گارانتی - اورجینال نرم افزار آموزش کامل الفبای انگلیسی (ویژه کودکان 2 تا 6 سال) - جدید و دارای گارانتی آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه - جدید و دارای گارانتی
     

آموزش زبان انگلیسی به شیوه فالو می

آموزش زبان انگلیسی در خواب

آلفابلاک یک برنامه تلویزیونی برای کودکان در سنین بین2تا 6 سال

پکیج حرفه ای آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه- اورجینال

     
25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1449732673 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1449637786 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1449606851 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1449606718 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
آموزش زبان انگلیسی سطح 1و2 به روش کانون زبان ایران- جدید و دارای گارانتی آموزش زبان لاتین رزتا استون - جدید و دارای گارانتی Rosetta Stone Italian - جدید و دارای گارانتی آموزش زبان ایتالیایی رزتا استون - جدید و دارای گارانتی
     

کانون زبان ایران یک نهاد پیشرو و معتبر در آموزش زبان های خارجی

در سه سطح آموزشی
به همراه تمامی و جدیدترین نسخه های رزتا استون

آموزش زبان ایتالیایی با نرم افزار رزتا استون

در پنج سطح آموزشی
به همراه تمامی و جدیدترین نسخه های رزتا استون

     
25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1449605676 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1445535439 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1445502477 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1445502406 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
آموزش زبان انگلیسی لهجه بریتیش با تلفظ - جدید و دارای گارانتی آموزش زبان کودکان اورجینال Magic English - جدید و کامل کامل ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی English Today - جدید و کامل - اورجینال کامل ترین بسته آموزش زبان انگلیسی برای افراد مبتدی در سه سطح English for you - جدید و کامل - اورجینال
     

در پنج سطح آموزشی
به همراه تمامی و جدیدترین نسخه های رزتا استون

بهترین هدیه برای خردسالان استفاده از کارتون با شرکت شخصیت های محبوب کارتونی

کامل ترین مجموعه آموزش زبان انگلیسی English Today

آموزش زبان انگلیسی برای افراد مبتدی در سه سطح English for you

     
25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 15,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 18,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 18,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1445501167 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1445501032 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1445500749 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1445185817 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
کاملترین و بزرگترین پکیج آموزشی زبان انگلیسی - جدید و کامل - اورجینال کاملترین پکیج مکالمه زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته - جدید و کامل - اورجینال کاملترین بسته آموزشی 101 زبان کشورهای مختلف جهان - جدید و کامل - اورجینال جدیدترین مجموعه آموزش کامل زبان انگلیسی در خواب - اورجینال
     

کاملترین و بزرگترین پکیج آموزشی زبان انگلیسی

کاملترین پکیج مکالمه زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

کاملترین بسته آموزشی 101 زبان کشورهای مختلف جهان

آموزش زبان انگلیسی در خواب

     
60,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 16,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 16,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1445184682 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1445108625 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1445103660 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1430856804 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
نرم افزار آموزش کامل الفبای انگلیسی (ویژه کودکان 2 تا 6 سال) - جدید و کامل - اورجینال آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه - جدید و کامل - اورجینال آموزش زبان انگلیسی سطح 1و2 به روش کانون زبان ایران - جدید و کامل - اورجینال 504 واژه ی ضروری انگلیسی/اورجینال
     

آلفابلاک یک برنامه تلویزیونی برای کودکان در سنین بین2تا 6 سال

پکیج حرفه ای آموزش زبان انگلیسی در 210 جلسه- اورجینال

کانون زبان ایران یک نهاد پیشرو و معتبر در آموزش زبان های خارجی

کتاب 504 واژه ی کاملا ضروری بهمراه فایل های صوتی به زبان فارسی و انگلیسی

     
15,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 25,000 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 13,900 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     
               
N1430856715 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1392820514 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1392819080 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... N1392817833 درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
504 واژه ی ضروری انگلیسی/اورجینال دیکشنری لانگمن 5 LONGMAN / اورجینال آموزش زبان عربی رزتا استون / اورجینال مجموعه دیکشنری ها + نارسیس / اورجینال
     

کتاب 504 واژه ی کاملا ضروری بهمراه فایل های صوتی به زبان فارسی و انگلیسی

16500 مثال بر اساس واقعیت و طبیعت زبان انگلیسی به همراه 1 میلیون مثال اضافه

بهترین و پر طرفدارترین نرم افزار آموزش زبان

مجموعه عظیم و بی نظیر دیکشنری و مترجم های 2013

     
13,900 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 14,800 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 13,800 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ... 13,800 تومان buy درمان لکنت زبان کودکان (رفع گرفتگی زبان ) | درمان قطعی در ...
     
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code